Boj proti padělkům výrobků STIHL

Plagiátorství značkových výrobků není jen podvodem na zákazníka a výrobce originálu, ale v podobě nehumánních pracovních podmínek i na personál podílející se na výrobě a v neposlední řadě působí významné ztráty pro národní hospodářství.

To je hlavní sdělení Dr. Rüdigera Stihla, člena dozorčí rady koncernu STIHL, který stanul v čele Německé protipirátské asociace. Podrobný rozhovor poskytl Dr. Stihl prestižnímu týdeníku Euro (tištěná podoba ke stažení zde) a názorně jsou negativní dopady činnosti pirátů kopírujících značkové zboží vysvětleny ve filmu, který si můžete stáhnout ve formátu wmv.

Také Česká republika patří bohužel k zemím, které se s tímto nešvarem potýkají. S nelegálními kopiemi výrobků firmy STIHL se můžete nejčastěji setkat na parkovištích obchodních domů, tržištích či na benzínových stanicích, kde jsou nabízeny jako výhodný nákup. Mimořádná ostražitost k takovým nákupům je na místě: zdánlivá výhodnost bývá zaplacena velmi draho. Plagiát, pokud je vůbec funkční, nedosahuje ani zlomku životnosti, výkonu a především bezpečnosti jeho originálního předobrazu. Přitom ne vždy jsou padělky prodávány za nízké ceny, ty jsou v mnoha případech pouze jen mírně nižší než ceny originálních produktů. Cílem je vyvolat dojem, že se jedná o originální stroj STIHL. Oblíbeným trikem balkánských překupnických gangů je pak vyvolání dojmu, že se jedná o originální výrobek z krádeže, který chce zloděj v časové nouzi rychle prodat pod cenou.
Dalším místem, kde je možné se s napodobeninami značkových výrobků setkat, je internet, zejména aukční a inzertní servery. Nejčastěji jsou nabízeny motorové pily, ale i další stroje a náhradní díly a v poslední době i napodobeniny originálních řetězů STIHL.

Jak se chránit?

Firma STIHL prodává originální výrobky výhradně v síti kamenných obchodů svých autorizovaných prodejců s odborným servisem a poradenstvím. Zejména stánkový prodej, prodej z kufru auta ale i jakýkoliv prodej nových výrobků STIHL na internetu je indikací nestandardního prodeje. Padělky jsou většinou čínské provenience a nejmarkantnějším poznávacím znakem padělku bývá nesprávné provedení loga STIHL na stroji, často pouze ve formě levné samolepky, a nedokonalé provedení patentově chráněné kombinace barev oranžová/šedá na krytech výrobku. Plagiátoři však své metody kopírování neustále zdokonalují a rozpoznání napodobeniny od originálu tak může být mnohem složitější. Také absence návodu na použití v češtině může poukazovat na nelegální prodej. Napomoci Vám mohou fotografie na konci této strany, kde jsou nejobvyklejší znaky plagiátů názorně vysvětleny v porovnání s originálním výrobkem. Díky "vynalézavosti" pirátů ovšem není tato prezentace bohužel zdaleka vyčerpávající a spolehlivá.


Jistotou nákupu originálního výrobku STIHL je výhradně nákup v některém ze 150 autorizovaných prodejních míst firmy STIHL, kde kromě jistoty originálu obdržíte i kvalifikované předprodejní poradenství, jistotu značkového záručního servisu a dodávek náhradních dílů 10 roků po ukončení prodeje konkrétního modelu v ČR.

Pro identifikaci výrobku je rovněž možno využít databáze výrobních čísel strojů, kterou naše firma vede. Tuto službu je možno použít nejen pro ověření originality stroje, ale i například při nákupu originálního stroje v případě, že máte podezření, že pochází z krádeže či jiné nezákonné činnosti. V těchto případech se prosím s námi spojte prostřednictvím našich kontaktních údajů.

Pokud se s nabídkou na prodej nových výrobků STIHL setkáte na internetu nebo kdekoliv jinde než v autorizovaných prodejnách, budeme rádi pokud nás na tuto skutečnost upozorníte prostřednictvím e-mailové adresy

STIHL MS 180 a její padělek od čínské firmy EMAS

STIHL MS 381 a její padělek od čínské firmy Swool

Tento plagiát sice nenese označení STIHL, ale o nápodobu se pokouší převzetím typické barevné kombinace, která je patentově chráněným průmyslovým vzorem

Výrobky z předchozího snímku z opačné strany

Originální MS 460 a její velmi nezdařený padělek

MS 440 a velmi odbytý a nebezpečný plagiát s levnou nálepkou nesoucí označení

Tisknout
© 2023, Cermanovi - Studenec s.r.o. – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing